Te jó főnök lennél?

0

Ez egy érdekes talány. Mondjuk, hogy Te egy menedzser, magas rangú vezető vagy humán erőforrás vezető vagy. Az a munkád, hogy vezető legyél, de vezetőként hogyan választanád ki azt a személyt, akit előléptetnél? Aki magasabb felelősséggel járó munkát vagy munkakört kap (ezért cserébe magasabb fizetést is). Honnan tudod, hogy az a személy, akire rábízod az új projekt vezetését, vagy egy csapat irányítását, jól fogja csinálni?

Rengeteg cikket olvashatunk nagy, sikeres és jó vezetőkről, de mitől lesz valakiből jó vezető? Mitől lesz valaki rossz? Mik ezek a hibák? Milyen jellemvonások különböztetik meg a rossz vezetőket a jóktól?

A lent felsorolt jellemvonások mind a rossz vezetők ismérvei. Ha szeretnél megbecsült és sikeres vezető lenni, azt javaslom, hogy olvasd végig a felsorolást és próbáld meg elkerülni ezeket a hibákat!

Az empátia hiánya

Tisztában vagyok vele, hogy épp az empátia fontosságáról írok néhány sort, de az egyik legfontosabb (sőt, talán a legfontosabb), hogy a vezető legyen empatikus az alkalmazottaival. Ennek a hiányától lesz valaki igazán rossz főnök. Ha az illető nem képes más szemszögből is megvizsgálni a dolgokat és belebújni más bőrébe, soha nem lesz belőle igazán nagy vezető.

Félelem a változástól

A változás mindenki számára ijesztő egy kicsit, különösen akkor, ha ez rengeteg pénzel és idővel jár. De azok a vezetők, akik nem képesek elfogadni a változást és együtt haladni vele, lemaradnak a konkurenciával szemben.

Túlzó befolyásolhatóság

A képesség, hogy felismerjünk egy győzelmet/győzelmi helyzetet egy ajándék lenne minden vezető számára. De bárki, aki túl gyorsan kompromitálja saját ötleteit vagy ideáljait hosszú távon nem lesz hasznos a csapat számára. Meg kell találni az egyensúlyt, legyünk nyitottak mások ötleteire de olykor jobb ragaszkodni a sajátunkhoz.

Túlzott ”főnökösködés”

Az önkényeskedő emberek jó főnökök… ez egy tévhit! Valójában ennek pont az ellenkezője igaz. Aki csak utasításokat/parancsokat osztogat másoknak, nem fogja elérni hogy a beosztottjai hűségesek legyenek vele szemben. Sokkal inkább unszimpátiát vált ki belőlük. Az igazi vezetőknek követői vannak, akik igénylik, hogy valaki vezesse őket.

„Tutyi-mutyi”

A vezetői pozícióval együtt jár, hogy döntéseket kell hozni! Ha ez a bizonyos személy mindig habozik, mikor választás elé kerül – legyen az kicsi vagy dolog (hová menjük az ügyféllel tárgyalni, kit kell felhívni egy bizonyos megrendelés elindításáért..) – akkor valószínűleg nehézséget okoz neki a vezetőnek lenni. Ez komoly önbizalom hiányra utal.

Rossz emberismerő

Az a személy, akinek vakfoltja van mikor a barátai vagy munkatársai mentegetőznek előtte és nem képes meglátni az emberek igazi jellemét, sose fogja magát körül venni olyan beosztottakkal, akik segítségével a csúcsra érhet.

Nincs egyensúlyban

Van olyan, aki mindennap elsőként ér az irodába és utolsóként is megy haza. Elképzelhető, hogy Ő a tökéletes jelölt az előléptetésre. De gondoljuk csak végig, biztos Ő a megfelelő jelölt? Ha nem teremt egyensúlyt a magánélete és a munkája között, akkor egyenes úton halad a kiégés felé, és valószínűleg a munkatársaival szemben is lehetetlen elvárásai lesznek.

Az alázat hiánya

Az ember, aki úgy viselkedik, mintha mindent meg tudna csinálni egyedül– és ő az egyetlen, aki képes elvégezni a feladatot – valószínűleg nem fog nagy vezetővé válni, mert túl elfoglalt lesz, miközben végzi mások munkáját. Micro-menedzsereket nem kell alkalmazni.

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy ha bárki felismert a fent felsorolt hibák közül magában egyet, akkor belőle már nem lehet jó vezető. Sőt, úgy gondolom, ha az emberek megtanulják legyőzni a rossz szokásaikat, akkor sokkal jobbak lehetnek bárkinél!

Awesome
  • Olvasók értékelése (4 Szavazat) 9.4

Hozzászólások

hozzászólás

Köszönjük ha megosztod

About Author

Hozzászólások lezárva.

Tetszett a cikk?

Oszd meg az ismerőseiddel is!